x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2016-12-16

Firma SAFEGE Inżynierem Kontraktu -Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap”

W dniu  14 grudnia 2016r.,  w trakcie konferencji prasowej w Hotelu Krosno Nafta  została podpisana umowa pomiędzy Francuską Firmą SUEZ Consulting - SAFEGE Oddział w Polsce, a Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Krośnie Sp. z o.o., na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadań realizowanych w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap”. Głównym celem Projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna.
Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ponad 44 202 510,00 zł  (brutto).

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

•  Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Krośnie,
•  Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej,
• Budowa instalacji fotowoltaicznych na potrzeby  Oczyszczalni Ścieków w Krośnie oraz ZUW Szczepańcowa.

Prace nad przygotowaniem inwestycji  Spółka rozpoczęła w 2014r., zakończenie inwestycji planowane jest na II/III kw. 2021 roku.

- Program inwestycyjny, którego realizację właśnie rozpoczynamy jest kontynuacją naszych wcześniejszych działań w wyniku których w ostatnich latach zainwestowaliśmy już w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną kwotę ponad 100 mln. zł. Teraz przyszedł czas na modernizację i hermetyzację oczyszczalni ścieków oraz modernizację ujęcia wody w Szczepańcowej. Realizacja tych inwestycji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności naszych usług ale także zmniejszenie uciążliwości oczyszczalni ścieków  dla okolicznych mieszkańców –  powiedział  Janusz Fic, prezes  MPGK.

Firma  „SAFEGE” Oddział w Polsce Al. Jerozolimskie Warszawa wyłoniona została w ramach postępowania przetargowego.  Umowa opiewa na kwotę 708.480,00 zł. (brutto).

W konferencji udział wzięli:
Pan  Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna
Pan Witold Majewski – Dyrektor ds. produkcji SAFEGE Oddział w Polsce
Pan Janusz Fic- Prezes MPGK Krosno
Pan Zdzisław Syzdek  Członek Zarządu MPGK Krosno
Przedstawiciele mediów

Poniżej  dostępne są materiały  i prezentacja z Konferencji:

Portale społecznościowe

2021-01-05

Informacja

Informacja MPGK Krosno Sp. z o.o. o jakości wody uzdatnionej w IV kwartale 2020r.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito