x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2020-12-21

ROZPOCZĘCIE PRACY PRZEZ INSTALACJĘ DO BIOLOGICZNEGO PRZETWARZANIA ODPADÓW

Od kilku dni w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów trwa rozruch instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów. Wszystkie procesy prowadzone są teraz w zamkniętych hermetycznie bioreaktorach, dzięki czemu nowa instalacja jest neutralna dla otoczenia.

Proces biologicznego przetwarzania odpadów odbywa się teraz w 22 szczelnych, żelbetonowych bioreaktorach, w warunkach tlenowych, a emitowane do środowiska powietrze poprocesowe jest dwustopniowo oczyszczane, w systemie zamkniętym, w tzw. wentylatorni, przez płuczkę wodną i biofiltr.
Bioreaktory, w których prowadzony jest proces stabilizacji tlenowej, kompostowanie i  biologiczne suszenie w oparciu o nowoczesną technologię, zostały wybudowane od podstaw na niezagospodarowanym dotychczas terenie Zakładu. Całość inwestycji dopełnia szczelna, betonowa hala odbioru, rozdrabniania i przygotowania odpadów zielonych i bioodpadów do dalszego procesu przetwarzania.
Wszystkie obiekty powstałe w ramach modernizacji i rozbudowy części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów są zhermetyzowane, wyposażone w nowoczesne rozwiązania i technologie, co ma zapewnić wyeliminowanie uciążliwości zapachowych obiektu.
Inwestycja powstała w ramach projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w regionie południowym województwa podkarpackiego", który integruje 28 podkarpackich samorządów. Jej wartość to blisko 25 mln zł (netto).

Portale społecznościowe

2021-01-05

Informacja

Informacja MPGK Krosno Sp. z o.o. o jakości wody uzdatnionej w IV kwartale 2020r.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito