• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dofinansowanie na wymianę pieca ze środków krośnieńskiego holdingu komunalnego

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą starego pieca na piec gazowy, pompę ciepła lub inne źródło ogrzewania mamy propozycję! Krośnieński Holding Komunalny ogłasza nabór do programu bezzwrotnego dofinansowania przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Dofinansowanie ze środków spółki przyznawane jest na wymianę przez odbiorcę końcowego dotychczasowego źródła ciepła.

Program adresowany jest do osób, które chcą wymienić stary piec na piec gazowy, pompę ciepła lub inne źródło ogrzewania i nie korzystają z innego programu dofinansowania na ten cel, realizowanego w ramach ustawy o efektywności energetycznej.

Uprawnionymi do skorzystania z programu dofinansowań są m.in.: osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub właściciele lub współwłaściciele wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, a także osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami, współwłaścicielami lub zarządcami budynków mieszkalnych i inni.

Programem objęte są przedsięwzięcia planowane do realizacji i zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia 2024 r. Dotyczy to m.in. wymiany dotychczasowego źródła ciepła na: kocioł niskotemperaturowy na biomasę, kocioł niskotemperaturowy na paliwo gazowe lub ciekłe, kocioł kondensacyjny opalany gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim, pompy ciepła różnego typu i inne źródła (opisane szczegółowo w Regulaminie oraz w katalogu dostępnym na stronie www.zwrotzapiec.pl).

Kwota otrzymanego dofinansowania uzależniona jest od rodzaju wymienianego źródła ciepła oraz od wieku budynku i wynosi przykładowo – do 800 zł na wymianę starego pieca na piec kondensacyjny lub ok. 1800-2000 zł na wymianę pompy ciepła.

Dofinansowanie z programu realizowanego przez Krośnieński Holding Komunalny może łączyć się z programem „Czyste powietrze”.

Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej, jako przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą energii cieplnej odbiorcy końcowemu, nasza spółka zobowiązana jest do corocznego uzyskania oszczędności energii pierwotnej poprzez zrealizowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. W imieniu naszej spółki program dofinansowań realizuje spółka EnMS Polska z Chorzelowa – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Nasza Spółka współfinansuje przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej i w ten sposób pozyskuje „białe certyfikaty” o 5% taniej od opłaty zastępczej w danym roku. Pozwoli to nam na ograniczenie kosztów realizacji tego obowiązku, a przy okazji wesprze lokalne przedsiębiorstwa, z wyłączeniem jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, które przyczynią się do poprawy efektywności energetycznej i poprawy jakości powietrza – wyjaśnia Janusz Fic.

Wg koordynatora programu – planowana ilość energii do zaoszczędzenia przez wszystkich odbiorców końcowych, korzystających z przedmiotowego programu dofinansowania w 2024 r. wynosi 80 toe.

Łączna wysokość środków przeznaczonych przez Spółkę na realizację całego programu dofinansowań w 2024 r. wynosi 76 576,80 zł.

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 30 grudnia 2024 r.

Szczegóły programu, w tym charakterystyka beneficjentów oraz źródeł ciepła, do których przysługuje dofinansowanie, dostępne są w Regulaminie programu oraz materiałach załączonych do informacji.

Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z EnMS – tel. 573 504 333 Specjaliści z firmy EnMS Polska odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą wypełnić wniosek i poinformują, jakie dokumenty będą potrzebne.

Załączniki do informacji:

1. Komunikat

2. Aktualny Regulamin dofinansowań

Fot.  www.enms.pl

WWW zwrot za piec