x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2018-09-14

Będzie radykalna poprawa w obsłudze mieszkańców. Podpisanie umowy na budowę PSZOK w ZUO w Krośnie

W dniu 7 września 2018r.  MPGK Krosno Sp. z o.o. podpisało umowę z krośnieńską  firmą:  KPB – BUDOWNICTWO Sp. z o.o., ul. Lewakowskiego 25, w ramach programu: „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – I etap”, na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie. Przedsięwzięcie polega na budowie stacjonarnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych-PSZOK, zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających eksploatację. Zadaniem PSZOK będzie odbiór wyselekcjonowanych odpadów powstających w gospodarstwach domowych, zarówno odpadów innych niż niebezpiecznych, jak również odpadów niebezpiecznych, w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców Gminy Miasta Krosno.

PSZOK zostanie wybudowany w systemie rampowym i umożliwiać będzie selektywne zbieranie co najmniej: 20 różnych frakcji odpadów komunalnych.

- Budowa nowoczesnego i funkcjonalnego Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów jest ważnym elementem naszego programu ponieważ stworzy mieszkańcom Miasta Krosna możliwość oddania nietypowych i problematycznych odpadów, czyli tych których nie można wrzucać do kubłów na zmieszane odpady komunalne. Po zakończeniu tej inwestycji poziom obsługi przez naszą Spółkę mieszkańców ulegnie radykalnej poprawie. Mam nadzieję, że zachęci to mieszkańców do korzystania z tych możliwości - powiedział Janusz Fic, Prezes Zarządu MPGK Krosno Sp. z o.o.

PSZOK oprócz funkcji związanych ze zbieraniem odpadów będzie też centrum informacji o tematyce gospodarki odpadami, segregacji odpadów i recyklingu, edukacji ekologicznej prowadzonej w sposób atrakcyjny, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, poprzez ścieżkę edukacyjną.

Będą również promowane i prowadzone działania zmierzające do ponownego wykorzystywania przedmiotów i rzeczy posiadających wartość użytkową lub których wartość użytkowa może zostać przywrócona w wyniku naprawy czyli  tzw. „drugie życie produktu”.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną niezbędną do funkcjonowania tego punktu zapewnione będzie z zainstalowanych w tym obiekcie paneli fotowoltaicznych.

Termin zakończenia inwestycji: 18 m-cy od dnia podpisania umowy.
Wartość umowy: 7 198 999,35 zł (brutto), 5 852 845,00 zł (netto).

Na realizację inwestycji w gospodarce odpadami w tym również na budowę PSZOKa Spółka pozyskała dofinansowanie ze środków UE w wysokości 35 mln zł.

Portale społecznościowe

2020-07-02

Informacja

Jakość wody wodociągowej.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito