x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Zakres Rzeczowy

W ramach przedmiotowego Przedsięwzięcia przewiduje się realizację następujących zadań: 

1)      Modernizacja i rozbudowa części mechanicznej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w ZUO w Krośnie: wymiana wyposażenia technologicznego wewnątrz istniejącej hali, w celu zwiększenia stopnia automatyzacji prowadzonych procesów i zwiększenia efektywności sortowania (w szczególności wydzielania odpadów celem recyklingu, oraz wydzielania komponentów paliw alternatywnych z odpadów palnych nie nadających się do recyklingu) wraz z wykonaniem niezbędnego zakresu towarzyszących prac budowlanych.

2)      Modernizacja i rozbudowa części biologicznej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w ZUO w Krośnie: realizacja nowej infrastruktury biologicznego przetwarzania (na dotychczas niezagospodarowanym terenie w sąsiedztwie istniejących obiektów ZUO) w celu prowadzenia procesów biologicznego przetwarzania w warunkach tlenowych. Planuje się prowadzenie procesów w modułach (bioreaktorach/boksach) wykorzystujących technologię membranową (wymuszony nawiew powietrza do bioreaktorów, usuwanie powietrza przez półprzepuszczalne membrany przykrywające boksy z zatrzymywaniem zanieczyszczeń na membranach)

3)      Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w ZUO w Krośnie (przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie): nowy obiekt planowany na dotychczas niezagospodarowanym terenie w sąsiedztwie istniejących obiektów ZUO (w sąsiedztwie nowej infrastruktury części biologicznej). PSZOK planowany jest jako nowoczesny obiekt z wykorzystaniem m.in. rampy najazdowej poprawiającej ergonomię pozbywania się odpadów, przewiduje się tu także: ścieżkę edukacyjną, punkt napraw / przygotowania do ponownego użycia, punkt przyjmowania rzeczy używanych / „kącik rzeczy używanych”.

4)      Dostawy maszyn i urządzeń mobilnych: kontenery, ładowarki kołowe, samochód hakowy, wózek widłowy, rozdrabniacz odpadów wielkogabarytowych, rozdrabniacz odpadów zielonych, bramowa samojezdna przerzucarka gąsienicowa – tj. dostawy wyposażenia mobilnego do obsługi i wspomagania pracy zakładu.

W ramach przedmiotowego Przedsięwzięcia przewiduje się także opracowanie niezbędnej dokumentacji przygotowawczej, opracowanie dokumentacji projektowej, realizację usług nadzorczych (w tym Inżynier Kontraktu), jak też prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych.

 

Portale społecznościowe

2020-01-01

Informacja

Jakość wody wodociągowej

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito