• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Gospodarka obiegu zamkniętego – nowa specjalność na studiach w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie we współpracy z Krośnieńskim

Krośnieński Holding Komunalny i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zawarły porozumienie o wspólnym prowadzeniu studiów dualnych na kierunku Inżynieria środowiska.

Nowa specjalność – Gospodarka o obiegu zamkniętym ruszy wraz z naborem na rok akademicki 2021/2022. Podpisanie umowy odbyło się 29 czerwca br. w rektoracie uczelni.

Efektem planowanych studiów dualnych, współtworzonych przez Krośnieński Holding Komunalny i Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, ma być kształcenie wykwalifikowanych inżynierów o kompetencjach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu na rynku pracy w najbardziej perspektywicznych dziedzinach.
Umowa zwarta między Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym a Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie określiła m.in. zakres współpracy i zobowiązań, jakie wynikają ze wspólnego prowadzenia studiów w ramach kierunku Inżynieria środowiska. Nowa forma studiów dualnych ma mieć w dużej mierze charakter praktyczny, a rekrutacja na nową specjalność – Gospodarka o obiegu zamkniętym – ruszy wraz z nowym rokiem akademickim.
 
– Jesteśmy dumni z podpisania kolejnej umowy dotyczącej prowadzenia studiów dualnych w naszej Uczelni. Szczególnie, że dotyczy współpracy z jednym z najważniejszych przedsiębiorstw z naszego otoczenia społeczno-gospodarczego jakim jest Krośnieński Holding Komunalny. Bez wątpienia jest to wyjście naprzeciw wyzwaniom jakie stawiane są przed gospodarkami krajów Unii Europejskiej, których funkcjonowanie ma zostać oparte o oszczędne (zrównoważone) wykorzystanie zasobów i energii. Cieszymy się, że wiedza i umiejętności zawodowe praktyków będą przekazane naszym studentom. Będzie to możliwe dzięki realizacji przygotowanego specjalnie dla nich programu 6-miesięcznych praktyk studenckich oraz tematów prac inżynierskich. Zachęcamy do podjęcia studiów na kierunku „inżynieria środowiska” – mówi rektor uczelni, dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU.
 

Krośnieński Holding Komunalny zadeklarował, że studentom nowej specjalności zapewni możliwość realizacji praktycznych form kształcenia w oparciu o infrastrukturę Holdingu, da im możliwość odbycia praktyk zawodowych, a także stworzy możliwości realizowania prac dyplomowych w ramach tematyki związanej z działalnością Spółki. Ponadto studenci będą odbywali w Holdingu ponadprogramowe praktyki i staże, a najlepsi – docelowo – będą mieli szansę na stałą pracę.

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zobowiązała się natomiast zapewnić odpowiednią bazę naukowo-dydaktyczną oraz kadrę naukową na potrzeby studentów Inżynierii środowiska, realizujących kształcenie w ramach nowej specjalności.
 
– Cieszę się bardzo z podpisanej umowy, ponieważ jest to kolejny, duży krok w zacieśnianiu współpracy naszej Spółki z krośnieńską uczelnią, a współpraca ta przynosi obopólne korzyści – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – W najbliższych latach sprawy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym będą dominowały w naszym życiu gospodarczym, a my na tym polu jesteśmy i w dalszym ciągu będziemy bardzo aktywni, więc będzie nam potrzebna wykwalifikowana kadra. Nie mamy wątpliwości, że współpraca z krośnieńską uczelnią pomoże nam taką kadrę przygotować. Ponadto, kolejną korzyścią ze współpracy naszej Spółki z uczelnią będzie to, że w proces kształcenia studentów będą zaangażowani nasi pracownicy i to też spowoduje rozwój ich kompetencji – dodaje prezes Janusz Fic.
 
Krośnieński Holding Komunalny i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie podjęły się również organizacji wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych i badawczych, dzięki czemu studenci krośnieńskiej uczelni będą mogli realizować prace dyplomowe dotyczące problematyki związanej z działalnością Holdingu.
 
– Od przyszłego roku planujemy ogłaszać konkursy dla studentów na prace dyplomowe związane z tematyką funkcjonowania Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Pozwoli nam to analizować i rozwiązywać rzeczywiste problemy w funkcjonowaniu Spółki przy udziale studentów i specjalistów z krośnieńskiej uczelni – zapowiada Janusz Fic.
 

Nowa forma studiów dualnych o profilu praktycznym zostanie wprowadzona na uczelni od października 2021 r.

s1 s1 s1 s1 s1


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022