• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Wiceminister MFiPR z wizytą w Krośnie

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak przyjechała do Krosna, aby zobaczyć efekty projektu odpadowo-energetycznego, który Krośnieński Holding Komunalny zrealizował w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów.

Myślę, że tylko takich projektów nam trzeba. Ten projekt, którego efekty dzisiaj miałam okazję zobaczyć, to na pewno jest projekt, którym można się chwalić i trzeba go pokazywać. Jest to projekt pionierski, jeśli chodzi o inwestycje tego typu – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Projekt pn. „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – I etap” zrealizowany został w ramach współpracy 27 samorządów, które zawarły porozumienia z Gminą Miasto Krosno i na ich mocy powierzyły miastu część swoich zadań z zakresu gospodarki odpadami. Swoim zasięgiem projekt objął ok. 350 tys. mieszkańców południowej części województwa podkarpackiego. W ramach projektu, którego wartość wyniosła blisko 106 mln zł (brutto), została zmodernizowana i rozbudowana instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Krośnie, powstał nowoczesny PSZOK oraz zakupiono nowoczesny sprzęt usprawniający pracę Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców tej części województwa, jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami. Elementy tego projektu wpisują się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz w dążenia do neutralności energetycznej – podkreśliła M. Jarosińska-Jedynak. 

Podczas spotkania w siedzibie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, w którym wzięli udział: minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, prezydent Krosna Piotr Przytocki, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Janusz Fic, członek zarządu oraz dyrektor finansowy Zdzisław Syzdek i prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba, rozmawiano o projekcie odpadowo-energetycznym Krosna, inwestycjach w zakresie gospodarki odpadowo-energetycznej, integracji i współpracy samorządów, a także o planach i kolejnych inwestycjach Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Dzisiaj mieliśmy okazję, aby przedstawić nasz projekt odpadowo-energetyczny, podsumować wszystkie działania, odpowiedzieć na pytania pani minister i podziękować za wsparcie. Myślę, że pani minister jest teraz przekonana o słuszności decyzji o wsparciu dużymi środkami zewnętrznymi, środkami Unii Europejskiej, tego przedsięwzięcia – powiedział Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

W podziękowaniu za wsparcie projektu i działania realizowane przez Krośnieński Holding Komunalny, prezydent Krosna oraz przedstawiciele Spółki uhonorowali panią Małgorzatę Jarosińską-Jedynak, sekretarz stanu w MFiPR, okolicznościową statuetką oraz pamiątkowym medalem.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@mpgk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@mpgk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022