• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Szklik dziękuje dzieciom za odwiedziny

Bohater naszej ekologicznej ścieżki edukacyjnej „Szklik” dziękuje dzieciom z krośnieńskich przedszkoli i szkół podstawowych za odwiedziny! W tym sezonie z oferty plenerowych zajęć na ścieżce edukacyjnej skorzystało blisko 350 dzieci.

Ścieżka edukacyjna, znajdująca się na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej 108, jest miejscem przeznaczonym do plenerowych lekcji ekologii, zajęć z edukacji ekologicznej oraz warsztatów z poprawnej segregacji odpadów. Jej bohater „Szklik” uczy najmłodsze dzieci zasad poprawnej segregacji odpadów oraz wyjaśnia, w jaki sposób segregacja wpływa na codzienne życie.

Zajęcia mają charakter interaktywny i są atrakcyjne dla dzieci, ponieważ uczestnicy mają możliwość dotykania przedmiotów, rozwiązywania zadań i zagadek.

„Szklik” towarzyszy dzieciom na każdym etapie zwiedzania ścieżki, wyjaśniając im – dlaczego należy oszczędzać prąd i wodę, jak poprawnie segregować domowe odpady, co to jest PSZOK i jakie odpady można w nim oddawać. Pokazuje też, co dzieje się z odpadami, które zamiast trafić do kosza trafiają na dzikie wysypiska.

Cieszymy się, że placówki szkolne i przedszkolne są zainteresowane naszą ofertą edukacyjną i coraz liczniej uczestniczą w naszych zajęciach. Staramy się promować zasady poprawnej segregacji odpadów i recyklingu oraz zachęcać dzieci do zachowań ekologicznych. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach i chętnie korzystają ze wszystkich atrakcji. Liczymy, że w przyszłym sezonie wycieczek do „Szklika” będzie jeszcze więcej – mówi Dorota Kornasiewicz, kierownik zarządzający Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

***

Przypominamy, że zgłoszenia na zajęcia plenerowe organizowane na edukacyjnej ścieżce ekologicznej przyjmowane są pod numerem tel. 13 474 81 26  oraz za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy jednak zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie, które dostępne są na stronie - http://www.ekrosno.pl/informacje/regionalne-centrum-odzysku-odpadow-rco/edukacja-ekologiczna

 

 


Warto odwiedzić