• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w siedzibie MPGK Krosno

Radni Krosna – członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska spotkali się z zarządem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz kierownictwem Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów, aby dokonać analizy systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Krośnie.

W siedzibie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, podczas którego radni, pracownicy referatu gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Krosna, zarząd i pracownicy naszej Spółki, a także prezydent Krosna Piotr Przytocki rozmawiali o zagospodarowaniu odpadów w mieście, kosztach funkcjonowania całego systemu odpadowego, a także standardach świadczonych usług.

Wymiana informacji i wiedzy w zakresie gospodarki odpadami była bardzo owocna. Dużo skorzystaliśmy z doświadczeń i codziennej praktyki pracowników Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie oraz Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Wspólnie chcemy szukać nowych rozwiązań, które pozwolą nam zoptymalizowanie system gospodarki odpadami w mieście. Myślę, że efekty będą widoczne już wkrótce i oczywiście nie będzie to tylko podwyżka cen – mówi Grzegorz Rachwał, radny Krosna i przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Radni podkreślili rolę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej, dzięki któremu mieszkańcy Krosna chętnie oddają selektywnie zgromadzone odpady, poprawnie je segregują i w odpowiedni sposób utylizują.

Krosno jest dobrze zarządzane, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami. Staramy się stwarzać coraz lepsze warunki i standardy odbioru odpadów, ale to wszystko niestety też kosztuje. Jako radni chcieliśmy mieć pełną wiedzę na temat zagospodarowania odpadów i działalności Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, aby wypracować takie stanowisko, żeby system gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście w miarę możliwości się domykał i nie generował ogromnych kosztów ani dla mieszkańców, ani dla samorządu – podkreślił Zbigniew Kubit, przewodniczący Rady Miasta Krosna.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022